Zivot-poslije-zivota

U petak 20.10.2017.godine, učenicima Poljoprivredne škole prikazan je kratki dokumentarni film „Život poslije života“, koji govori o životu nakon doživljene saobraćajne nezgode.

Školu su posjetili predstavnici Agencije za bezbjednost saobraćaja i Auto-moto saveza (AMS) Republike Srpske koji su objasnili učenicima koliko je važno da budemo oprezni u saobraćaju, jer trenutci nepažnje mogu da promjene život njima i drugima učesnicima u saobraćaju.

Sanja Jokić, autor dokumentarnog filma Život poslije života, nakon što je doživjela tešku saobraćajnu nesreću ostala u invalidskim kolicima, odgovarala je na pitanja učenika trećeg i četvrtog razreda nakon proekcije filma, te nakon završene diskusije učenici su mogli da probaju „pijane naočare“ koji izazivaju efekat kao vožnja u pijanom stanju.

„Film govori o tome kako se život može radikalno promjeniti nakon teške saobraćajne nesreće. Želimo da djelujemo preventivno i edukativno na srednjoškolce koji su budući vozači, te da ukažemo da se trebaju ponašati prvenstvo kao ljudi prema osobama sa invaliditetom jer zaslužujemo ravnopravan i dostojanstven status u društvu“ rekla je Sanja Jokić.

Život poslije života

Do sada je film prikazan u nekoliko srednjih škola u Banja Luci i okolini, a to je početak kampanje koju realizuje Agencija za bezbjednost saobraćaja i AMS koja takođe nosi naziv Život poslije života.

„Učenici emotivno reaguju na ovaj film jer je realan i brutalan i šalje iskrenu poruku – da budemo ljudi jer nikad ne znamo šta život nosi i da su svi potencijalni kandidati za ova invalidska kolica“rekla je Sanja Jokić.

Ciljna grupa kampanje Život poslije života su mladi kao rizična grupa učesnika u saobraćaju.