U Ministarstvu prosvjete i kulture održan je sastanak Komisije za kreiranje upisne politike učenika u prvi razred srednjih škola. Zadatak Komisije je da u cilju podizanja kvaliteta obrazovanja, vodi upisnu politiku u skladu sa potrebama tržišta rada i iskazanim potrebama visokoškolskih ustanova za nastavak daljeg školovanja.

Na sastanku je Komisija razmotrila predloženi plan upisa učenika, koji su dostavile škole u zakonom predviđenom roku, a koji je  prethodno usaglašen sa  društvenim partnerima na nivou lokalnih zajednica.

Jednoglasno je prihvaćen predloženi plan upisa, na osnovu kojeg će Ministarstvo donijeti Pravilnik o planu upisa učenika u prvi razred srednjih škola, te raspisati Konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj 2014/2015. godini.

Upisna politika 2014-2015