Kako prošle, tako i ove godine, EVROPSKI PARLAMENT MLADIH organizovao je takmičenje u REGIONALNOM FORUMU, koje je održano 01.04.2017. u NARODNOJ SKUPŠTINI RS u Banjoj Luci.

Učestvovalo je četiri banjalučke srednje škole: Poljoprivredna, Ekonomska, Gimnazija i Katolička gimnazija.

Iz Poljoprivredne škole učestvovalo je devet učenika: Danijel Dević, Sergej Dragušić, Nebojša Štadler, Miloš Kujundžić, Ognjan Veselinović, Nikolina Jaćimović, Svjetlana Pavlica, Anica Šebić i Tamara Ševa.

Učenici iz Poljopivredne škole osvojili su prvo mjesto, kao najbolji komitet REGI, sa temom Kako BiH može na najbolji način da iskoristi sve svoje potencijale u regionalnom turizmu i time drastično poveća dobit u ovom sektoru?

Učenik Danijel Dević proglašen je za jednog od šest najboljih delegata.

Čestitamo učenicima, njihovim mentoricama Milani Adamović, Mariji Vukadin i Bojani Pejaković, prof.srpskog jezika i književnosti.