Povodom Svjetskog dana borbe protiv HIV/AIDS-a koji se obilježava 1. decembra, Klinika za infektivne bolesti Univerzitetske bolnice – Kliničkog centra Banja Luka organizovaće besplatno, dobrovoljno, povjerljivo testiranje i savjetovanje na HIV/AIDS i virusni hepatitis.
Besplatno testiranje i savjetovanje  zainteresovani građani mogu obaviti danas u Savjetovalištu Klinike za infektivne bolesti (lokacija Paprikovac), od 09.00 do 20.00 časova.
Kako je saopšteno iz ove ustanove, akcija je posvećena prevenciji HIV infekcije, ali i drugih polno prenosivih bolesti. Edukovano osoblje će kao i prethodnih godina, pružiti potrebne informacije svim zainteresovanim građanima.
Besplatno testiranje i savjetovanje danas je moguće obaviti i u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske.
Na inicijativu Svjetske zdravstvene organizacije i Generalne skupštine Ujedinjenih nacija od kraja 80-tih godina dvadesetog vijeka u svijetu se obilježava 1. decembar – Svjetski dan borbe protiv HIV/AIDS-a. Cilj obilježavanja ovog datuma je podizanje svijesti o problematici HIV/AIDS-a kao globalnom problemu.

(www.banjaluka.rs.ba)