Saša Derajić – dobitnik Svetosavske nagrade Poljoprivredne škole

 

Biografija

Saša Derajić je učenik četvrtog razreda, zanimanje veterinarski tehničar.

U svim razredima imao je odličan uspjeh i primjerno vladanje. Na polugodištu ove školske godine takođe je postigao odličan uspjeh. Učestvovao je u brojnim vannastavnim aktivnostima i školskim prezentacijama. Zapažene rezultate ostvario je na takmičenjima. Predstavljao je školu na Međunarodnoj konferenciji „ Položaj fizike u srednjem obrazovanju“ – Aleksinac 2015, a svoje učešće na Međunarodnom konkursu za eksperimentalni rad iz fizike prijavio je i ove školske godine.

Učestvovao je na Sajmu inovacija u Banjoj Luci 2016.godine. Bio je aktivni učesnik Regionalnog foruma 2016 koji je bio simulacija Evropskog parlamenta. Sa školskom ekipom učestvovao je na Evropskoj noći istraživača u Banjoj Luci. Ekipa je projektima „Olujni toranj“, „Obnovljivi izvori energije“ i „Teslin toranj“ privukla pažnju brojnih posjetilaca.

Saša je inicijator i jedan od organizatora prvog Školskog naučnog foruma. Cilj Foruma je podizanje ekološke svijesti kod mladih i promocija nauke.

Saša se i u slobodno vrijeme bavi naukom.

Planira da nastavi školovanje na Pravnom ili Prirodno – matematičkom fakultetu.