Javna ustanova „Spomen-područje Donja Gradina“, zajedno s Republičkim pedagoškim zavodom Republike Srpske, dvanaesti put raspisuje Konkurs za najbolje literarne i likovne radove učenika osnovnih i srednjih škola na temu „Stradanja i sjećanja na nevine žrtve u koncentracionom logoru Jasenovac“.

Predviđeno je da svaka škola odabere i dostavi najviše dva literarna rada i mapu od 10 likovnih učeničkih radova. Na poleđinu svakog rada treba štampati ili zalijepiti popunjen prijavni list koji dostavljamo u prilogu.

Nagrade u iznosu od 300 KM (prva), 200 KM (druga) i 100 KM (treća) dodijeliće JU „Spomen-područje“ Donja Gradina, nakon što stručna komisija izabere najbolje literarne i likovne radove, posebno u konkurenciji osnovnih, a posebno u konkurenciji srednjih škola.

JU „Spomen-područje Donja Gradina“ zadržava sva autorska prava na pristigle radove, što znači da se učenički radovi ne vraćaju.

Cjelokupan sadržaj dopisa možete preuzeti ovdje, a prijavni list možete preuzeti ovdje.