Polazak na sajam knjiga u Beograd je organizovan u petak 19.10.2018. u 7 časova. Putovali smo preko Hrvatske i uz dvije kraće pauze u Gradišci i Srbiji stigli smo u Beograd (hotel Srbija) oko 13.45 časova. Smjestili smo se u hotel i već u 15:00 časova krenuli na Avalu. Po dolasku na Avalu smo kolektivno obišli 150 metarski TV toranj. Po završenom obilasku tornja imali smo pauzu za kafu i slobodno vrijeme da obiđemo poklon šopove sa tradicionalnim srpskim suvenirima i odjećom. U hotel smo se vratili oko 18 časova. U 18.30 smo imali večeru i slobodno vrijeme. U subotu poslije doručka, većina kolega se uputila da iskoristi slobodan dan u Beogradu. Jedna veća grupa se uputila u šetnju prema centru grada. Na putu prema centru grada obišli smo i Hram Svetog Save. Po dolasku u centar grada napravili smo pauzu i potom nastavili šetnju prema Kalemegdanu i sve nazad do hotela. U večernjim satima poslije večere nastavili smo druženje u obližnjem lokalu i zatim smo kolektivno otišli do centra grada i družili se na Skadarliji.

U nedelju poslije doručka smo napustili hotel i oko 11:00 časova se uputili na Beogradski sajam knjiga. Oko 15:30 časova smo završili obilazak Sajma i krenuli smo nazad za Banjaluku. U Banjaluku smo stigli oko 21:30 časova.

Aleksandar Mićić,prof.

F O T O