Regionalno takmičenje iz demokratije i ljudskih prava  u okviru projekta „Ja građanin“ za osnovne i srednje škole, održano je 15.4.2019. godine u JU Poljoprivrednoj školi u Banja Luci. Takmičenju su pristupile četiri osnovne i srednje škole koje je  stručna komisija RPZ odabrala da predstavljaju regiju Banja Luka.

U kategoriji osnovnih škola najviše bodova i najbolju mjeru javne politike imala je JU OŠ “Jovan Dučić” iz Kuljana, a u kategoriji srednjih škola JU Poljoprivredna škola iz Banja Luke.

Takmičenju su prisustvovali i predstavnici Republičkog pedagoškog zavoda Ljiljana Bogdanović, Milica Titelski i Kristina Mrđa.

Poljoprivredna škola je i ovaj put bila odličan domaćin i obezbjedila odlične uslove (sokove i kiflice) za sve učesnike takmičenja. Čestitke učenicima III 2 odjeljenja i prof. Ljubiši Rokiću na prvom mjestu i sretan put na Državnu smotru koja će se održati 4. i 5. maja u Sarajevu.

Slike sa takmičenja možete pogledati ovdje