Banja Luka je proteklih dana bila domaćin  Regionalne konferencije o demokratiji I ljudskim pravima  koja  se održala od  20.-22.03.2015. u hotelu Bosna, Banja Luka. Učesnici konferencije su bili  nastavnici, predstavnici obrazovnih vlasti i univerzitetski profesori i istraživači iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske (EU), Srbije, Crne Gore, Slovenije (EU), FYR Makedonije I Bugarske.

Otvaranje konferencije bilo je  petak, 20.03.2015. u Kristalnoj sali hotela Bosna sa početkom u 16:00 sati. Otvaranju su prisustvovali  Dane Malešević, ministar prosvjete i kulture Republike Srpske, predstavnici Pedagoških zavoda iz Federacije I Republike Srpske,članovi Civitasa I Američke ambasade u BIH.

Na ovom  događaju učestvovali  su i  učenici naše škole,  koji  su predstavljajući portfolija   prezentovali znanja iz oblasti javne politike, gostima konferencije.

Pored učenika konferenciji je prusustvovao I profesor  demokratije I ljudskih prava iz Poljoprivredne škole, Ljubiša Rokić.