novi-sad-pmf

Departman za matematiku i informatiku novosadskog PMF-a i ove godine organizuje BESPLATNE pripreme za prijemni ispit za upis na osnovne studije matematike i informatike. Na pripremama profesori Departmana zajedno sa učenicima rade zadatke iz odgovarajućih oblasti matematike i informatike. Osnovni cilj priprema je da se naši budući studenti upoznaju sa svim tipovima zadataka koji će biti na prijemnom ispitu, ali i da se kroz povremena popularna predavanja, koja će biti posebno najavljivana, zainteresuju za naprednije matematičke i informatičke teme.

Prvi ciklus priprema za prijemni počinje u decembru

  • 2. decembar – od 10h do 13h: Uvodne napomene i uvodni zadaci iz matematike,
    Predavači: dr Đurđica Takači i dr Miloš Racković, profesori PMF-a u Novom Sadu
  • 9. decembar – od 9:30 do 13h: Dani matematike
  • 16. decembar – od 10h do 13h: Novi pristup pripremama za matematiku na Departmanu za matematiku i informatiku

Budući studenti prvo rade zanimljivi kviz “Most matematike”, da bi sami proverili svoje znanje, a posle nastavnik radi zadatke koje su učenici imali na kvizu

Drugi ciklus priprema počinje 2.2.2018. u 10h, a treći ciklus priprema biće održan neposredno pred prijemni ispit.

Očekujemo vas na Departmanu za matematiku i informatiku! Prethodna najava nije potrebna, dovoljno je samo doći – Trg Dositeja Obradovića 4.

Dobro došli!