RAZGOVOR O SEKSUALNO REPRODUKTIVNOM ZDRAVLJU

  1. Da li si nekada prisustvovao/la nekoj edukaciji o nezaštićenom seksualnom odnosu?
  2. Koje tipove kontracepcije poznaješ?
  3. Da li znaš posljedice nezaštićenog seksualnog odnosa?
  4. Šta bi uradila/o ako se desi neželjena trudnoća?
  5. Da li poznaješ termin abortus?
  6. Da li podržavaš abortus? Zašto?
  7. Misliš li da je abortus ubistvo?
  8. Koja je tvoja mjera u borbi protiv abortusa?

U cilju dobijanja pravih informacija na pitanja o seksualnom i reproduktivnom zdravlju, u Poljoprivrednoj skoli je 1. decembra (Svjetski dan obiljezavanja borbe protiv AIDS-SIDE) u pet do dvanaest časova organizovana radionica na temu seksualno prenosive bolesti i ABORTUS. Radionicu su realizovali predstavnici Akušerske sekcije Medicinske škole Banjaluka: Jovana Blagojević, Dražena Dukić, Dajana Marić, Ena Omerkadić, Aleksandra Šućurović uz podršku voditelja sekcije profesorice Radmile Vrančić. Radionici su prisustvovali učenici III1, III7, IV2 razreda, profesor Rokić Ljubiša i stručni saradnici škole Nada Rosić, pedagog I Sanja Vujović, psiholog.

Interaktivnim pristupom kroz vježbe I priče iz života, video zapise I igru uloga, učenici su dobili informacije koje će im pomoći u usvajanju zdravih životnih stilova. Preporučujemo učenicima da razmisle o pitanjima koja su postavljena na početku ovog priloga, da potraže pomoć I savjet od stručnih lica, te da posjete korisne linkove kao što su:

-Dečja I adolescentna ginekologija Srbije: www.dags.org.rs/

-Vaš ginekolog: www.vasginekolog.rs

-21 dan: www.21dan.com

F O T O