Učenici i profesori naše  škole posjetili su 83. međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu od 13. do 15. maja 2016.god. Polazak je organizovan iz Banja Luke u petak (13.maja) u 7h sa stare autobuske stanice. Na putu do Novog Sada posjetili smo manastir Krušedol, na Fruškoj gori i Sremske Karlovce. Zatim je uslijedio dolazak u Bešku, smještaj u hotel, večera i druženje.

Subota je bila rezervisana za posjetu sajmu do poslijepodnevnih časova. Mirko Malbašić, učenik III4 razreda poljoprivrednih tehničara, prijavio se i učestvovao na takmičenju u vožnji traktora sa prikolicom. Postigao je najbolji rezultat tog dana i samim tim ulazi dalje u takmičenje za glavnu nagradu. Taj dan smo posjetili i Perovaradinsku tvrđavu. Uslijedio je povratak u hotel, večera i druženje.

U nedjelju, poslije doručka, učenici i profesori razdužili su sobe i krenuli za Banja Luku. Na povratku smo posjetili Etno selo Stanišići kod Bijeljine. U Banja Luku smo stigli oko 17:30h.

Cijeli put i boravak tamo je protekao bez ikakvih problema.

F O T O