1. Da li si nekada prisustvovao/la nekoj edukaciji o nezaštićenom seksualnom odnosu?
  2. Koje tipove kontracepcije poznaješ?
  3. Da li znaš posljedice nezaštićenog seksualnog odnosa?
  4. Šta bi uradila/o ako se desi neželjena trudnoća?
  5. Da li poznaješ termin abortus?
  6. Da li podržavaš abortus? Zašto?
  7. Misliš li da je abortus ubistvo?
  8. Koja je tvoja mjera u borbi protiv abortusa?

U cilju dobijanja pravih informacija na pitanja o seksualnom i reproduktivnom zdravlju, u Poljoprivrednoj skoli je 5.4.2016. godine  u pet do dvanaest časova organizovana radionica na temu seksualno prenosive bolesti i ABORTUS. Radionicu su realizovali predstavnici Akušerske sekcije Medicinske škole Banjaluka uz podršku voditelja sekcije profesorice Radmile Vrančić. Ovog puta  radionici su prisustvovali učenici prvog  razreda, zanimanje veterinarski tehničar  i profesorica Brankica Pavić.

Interaktivnim pristupom kroz vježbe i  priče iz života, video zapise i igru uloga, učenici su dobili informacije koje će im pomoći u usvajanju zdravih životnih stilova. Preporučujemo učenicima da razmisle o pitanjima koja su postavljena na početku ovog priloga, da potraže pomoć i savjet od stručnih lica, te da posjete korisne linkove kao što su:

-Dečja i adolescentna ginekologija Srbije: www.dags.org.rs/

-Vaš ginekolog: www.vasginekolog.rs