Predstavnici grada Banjaluke su svečano otvorili “Podrum scenu” Banjalučkog studentskog pozorišta u Gospodskoj ulici, za čiju rekonstrukciju je iz budžeta grada izdvojeno 274.000 KM. Na svečanosti su uručene godišnje nagrade, i to “Zlatna povelja” Gradskoj upravi Banjaluka, “Zlatni indeks” gradonačelniku Gavranoviću, kao i nagrada za životno djelo Seadu Đuliću, reditelju prve predstave “Magbet”, koja je odigrana u “Podrum sceni”.
Svečanosti su prisustvovali ugledni javni i kulturni radnici grada Banjaluke i Republike Srpske. Pozorišna 39. sezona zvanično će početi premijerom predstave “Potop” 28. februara u 20.30 časova, a biće to 81. premijera u istoriji Studentskog pozorišta.

Šta drugo reći nego izraziti veliku radost i podršku za “Podrum scenu”.

Profesorica Sonja Obradović sa učenicima Poljoprivredne škole i profesorima koji su voljeli i redovno posjećivali predstave tog divnog Studentskog pozorišta u starim uslovima do školske 2013/2014. godine.