Povodom obilježavanja “Svjetskog dana voda 2019. godine”, Vodovod a.d.Banjaluka organizuje manifestaciju/projekat pod nazivom “Omogućimo vodu za sve”. U ovom projektu učestvovalo je deset banjalučkih srednjih škola. Svaka škola dobila je određenu temu koju je odbranila 20.3.2019. u Domu omladine. Tema učenika Poljoprivredne škole je: “Zagađivanje vodenih resursa”. U ovom projektu učestvovalo je deset učenika iz tri smjera: poljoprivredni tehničar, prehrambeni tehničar i veterinarski tehničar, a učenice su iz drugog, trećeg, četvrtog razreda i dvije profesorice Miroslava Pašić Peulić i Tihana Mirković. Vodovod a.d. Banjaluka je organizovao posjetu Fabrici vode u Novoseliji za sve učesnike 22.3.2019. godine. Na samom početku programa obratili su se zvaničnici: direktor Vodovoda Zoran Popović, gradonačelnik Igor Radojičić i predstavnici Gradske uprave. Nakon obraćanja zvaničnika uslijedilo je proglašenje dobitnika prva tri mjesta.

Prvo mjesto osvojila je Građevinska škola, a nagradu je uručio gradonačelnik Igor Radojičić. Drugo mjesto osvojila je Poljoprivredna škola, a nagradu je uručio direktor Vodovoda Zoran Popović i treće mjesto podijelile su dvije škole – Gimnazija i Medicinska škola. Nagradu za osvojeno treće mjesto uručio je Čedo Ševarika. I na kraju programa podijelili su sve prisutne u tri grupe uz prisustvo tehnologa kako bi obilazak Fabrike vode bio što efikasniji.

Nagrada za 2. mjesto je poklon bon i rafting na rijeci Vrbas koji će biti organizovan tokom mjeseca maja.

F O T O  G A L E R I J A

Tihana Mirković, prof.