U okviru tradicionalnih svetosavskih svečanosti, najuspješniji banjalučki srednjoškolci, njih 17, nagrađeni su za postignuti školski uspjeh.

Nagrade najboljim učenicima uručio je gradonačelnik Igor Radojičić, koji je naglasio da se, između ostalog, svetosavskim svečanostima želi skrenuti pažnja javnosti na mlade ljude i njihove uspjehe, u trenutku dok u javnom mnjenju uglavnom preovlađuju loše vijesti.

– Naša je želja da i na ovaj način našu mladost prikažemo u najljepšem svjetlu.  Grad nagrađuje najbolje i želi da vrednuje i pohvali njihove rezultate – rekao je Radojičić. On je ukazao da Banja Luka odranije stipendira najbolje srednjoškolce i studente, a od ove godine i najuspješnije sportiste.

Nina Savić – dobitnica svetosavske nagrade Grada Banja Luka

Nina Savić  je učenica četvrtog razreda, zanimanje prehrambeni  tehničar. U svim razredima je imala odličan uspjeh ( prosječna ocjena 5,00 ) i primjerno vladanje.

Pohađa dodatne časove iz matematike. U slobodno vrijeme bavi se  plesom.

Zadovoljna je izabranim zanimanjem i željela bi da nastavi školovanje u struci.

Listu nagrađenih srednjoškolaca pogledajte OVDJE.