Nakon obimnih priprema učenici Poljoprivredne škole 27.5.2017.god. u večernjim satima (21,30h) putuju na ekskurziju u Italiju. Plan i program ekskurzije možete pogledati u dodatku. Na put će krenuti 73 učenika trećih razreda, a sa njima  i tri profesora, Medić Dubravka prof.-vođa puta, Rokić Ljubisa prof. i Vranić Goran prof. Organizator putovanja je agencija „Star travel“ iz Banja Luke. Vijesti iz Italije objavljivaćemo na web-stranici škole, kao i na zvaničnoj Facebook stranici https://www.facebook.com/PoljoprivrednaskolaBanjaLuka/

Info broj agencije “Star travel”  je 051/213 600

Povratak je planiran 3.- 4.6.2017.u večernjim, odnosno jutarnjim satima.

Učenicima želimo sretan put i ugodan boravak u Italiji. 

 

PLAN I PROGRAM EKSKURZIJE

Planirana destinacija za ekskurziju učenika trećih razreda je  ITALIJA, 7 DANA, VENECIJA, LIDO DI  JEZOLO, VERONA, RIMINI, SAN MARINO, TRST

 1. DAN Polazak aututobusa u kasnim večernjim satima sa stare autobuske stanice.Vožnja ka Veneciji.

2. DAN Dolazak u Veneciju. Obilazak Venecije prema programu: Duždeva palata, Crkva i Trg Svetog Marka, Crkva Santa Marija dela Salute, Ponte Rialto… Slobodno vrijeme za upoznavanje turističkog mjesta. Polazak ka Lido di Jezolu.Dolazak na odredište. Smještaj u hotel. Odlazak na plažu. Večera.Noćenje.

 3. DAN Doručak. Boravak u poznatom italijanskom ljetovalištu, slobodno vrijeme za odlazak na plažu i kupanje. Večera. Noćenje.

 4. DAN Doručak. Polazak za Veronu. Obilazak Verone prema programu: Arena na trgu Bra, Julijin balkon, porta Borsari, gradska Katedrala, palata Mafei, trg Sinjorija…Slobodno vrijeme. Nastavak putovanja ka Riminiju. Dolazak u Rimini. Smještaj u hotel. Slobodno vrijeme za odlazak na plažu. Večera. Noćenje.

 5. DAN Doručak. Obilazak Riminija prema programu : katedrala iz 13. vijeka, Avgustov slavoluk, crkva San Đulijano, Tiberijev most, amfiteatar iz 2. vijeka, zamak Sizmondo, crkva Svetog Jovana Evangeliste. Slobodno vrijeme za odlazak na plažu i kupanje. Večera. Noćenje.

 6. DAN Doručak. Obilazak San Marina prema programu: tvrđava i bazilika San Marina, Narodna palata….Slobodno vrijeme u San Marinu. Nakon toga povratak u Rimini i slobodno vrijeme za plažu ili individualne aktivnosti. Večera. Noćenje.

 7. DAN Doručak. Napuštanje hotela. Polazak za Trst. Razgledanje Trsta prema programu: Trg Unita, najveći je gradski trg i vjerovatno najomiljenija tršćanska znamenitost, Muzej Revoltela, grčka pravoslavna crkva Svetog Nikole, Veliki kanal, Trg Slobode, katedrala San Đusto, Rimsko pozorište, srpska pravoslavna crkva Svetog Spiridona…Slobodno vrijeme za individualne aktivnosti. Nastavak putovanja ka Banjaluci. Dolazak u Banjaluku u kasnim večernjim satima.