Nastava za učenike završnih razreda okončana je danas.

 

Anton Kasipović, resorni ministar, uputio je čestitku svim đacima, poželivši im da se s radošću sjećaju dana provedenih u školskim klupama.

 

“Znanje i iskustvo stečeno u srednjoj školi biće vam od koristi tokom cijelog života, a prijateljstva od neprocjenjive vrijednosti”, navodi se u Kasipovićevoj čestitki.

 

Onima koji ne namjeravaju da nastave školovanje ministar je poželio da brzo dođu do prvog zaposlenja, a buduće studente je posavjetovao da biraju studijske programe koji će im, po sticanju diplome, obezbijediti siguran posao.

 

“U ovoj godini našu podršku imaće studenti matematike i fizike, jer je velika potreba za ovim kadrom u školama širom RS”, poručio je Kasipović.

 

Policija i prosvjetni radnici u Banjaluci dogovorili su se da će biti pojačane aktivnosti kako bi predstojeće maturske proslave prošle bez narušavanja javnog reda i mira, kao i bez konzumacije alkoholnih pića na javnim mjestima.

 

Nastava za ostale učenike biće završena 15. juna.