LJUBITELJI-KNJIGA

“Želimo da nam se naš drug Vanja Pejaković što prije sa osmijehom vrati iz Italije i vjerujemo da ćemo novcem sakupljenim od prodaje knjiga bar malo pomoći u njegovom liječenju” – poručili su učenici banjalučke Poljoprivredne škole.

Na malom štandu na Trgu Krajine u Banjaluci, ovi plemeniti srednjoškolci su u petak, 13.10.2017. godine prodavali knjige kako bi sakupili novac za Vanjino liječenje. Skok s mola u vodu duboku tek pola metra u ljetovalištu u Italiji bio je koban za učenika Poljoprivredne škole.

Pejaković je na maturskoj ekskurziji, održanoj od 27. maja do 2. juna, slomio četvrti vratni pršljen i od tada njegova porodica bije bitku za Vanjino ozdravljenje. Pomoć i podršku pružaju im plemeniti ljudi iz cijele Srpske.

Učenica Poljoprivredne škole Teodora Kaplarski istakla je da ne zna tačan broj sakupljenih i prodatih knjiga, ali da su se mnogi odazvali ovoj akciji.

– Naš drug Vanja je još u Italiji na liječenju i želimo da koliko-toliko doprinesemo njegovom oporavku. Mnogi su zastali pored našeg štanda i kupili knjigu, a bilo je i onih koji su ostavili dobrovoljni prilog iako nisu pronašli štivo za sebe – kazala je Kaplarski i dodala da su učenici i profesori sakupljali knjige u proteklom periodu kako bi realizovali ovu akciju.

Knjige koje ne uspiju prodati, kaže Kaplarski, pokloniće školskoj biblioteci. Podršku učenicima u ovoj plemenitoj akciji pružili su svi zaposleni u školi.

– Učenici naše škole došli su na ideju da sakupe knjige i prodaju kako bi pomogli u liječenju našeg učenika Vanje i mi smo ih u tome podržali – kazala je socijalna radnica u ovoj školi Marijana Bumbić.

Vanjin otac, Saša Pejaković, zahvalio je, u ime svog sina i cijele porodice, učenicima banjalučke Poljoprivredne škole koji su organizovali ovu humanitarnu akciju.

– Vanja se oporavlja, svakim danom napreduje i prognoze ljekara su da bi se sredinom januara mogao vratiti kući. Ima napretka i mnogo je bolje nego što je bio ranije – rekao je Pejaković i dodao da im podrška humanih ljudi mnogo znači. On je dodao da Vanja gotovo svakodnevno razmjenjuje SMS poruke sa svojim drugarima iz RS i da mu podrška koju dobija daje snagu u borbi za ozdravljenje.

Savjet učenika

Socijalna radnica u banjalučkoj Poljoprivrednoj školi Marijana Bumbić je kazala da Savjet učenika ove škole planira uskoro novu akciju za pomoć Vanji.

– Savjet učenika planira da pokrene humanitarnu akciju na nivou grada. U kontaktu sa savjetima učenika iz drugih srednjih škola dogovorićemo da i oni pomognu u prikupljanju pomoći za liječenje Vanje – rekla je Bumbićeva.

F O T O

(Glas Srpske)