LOGO-RPZ-RS

Povodom Dana državnosti Republike Srbije, Republički pedagoški zavod Republike Srpske i Generalni konzulat Republike Srbije u Banjoj Luci raspisuje Konkurs za izbor najboljih literarnih radova učenika srednjih škola u Republici Srpskoj na temu ” Šta za mene znači kultura”.

Imajući u vidu šta za mene znači obilježavanje Dana državnosti Republike Srbije, jednog od najbitnijih datuma u njenom političkom, kulturnom i istorijskom kalendaru, pozivamo učenike srednjih škola u Republici Srpskoj da dostave jedan prozni tekst (maksimalno tri stranice) na zadatu temu.
Konkurs je nagradnog karaktera i posebna komisija će pregledati pristigle radove, te odabrati tri najbolja rada čiji autori će biti nagrađeni, a njihova imena pročitana na svečanosti obilježavanja Dana državnosti Republike Srbije, 14. februara 2019. godine u Banjoj Luci.
Cjelokupni tekst Konkursa možete preuzeti ovdje.