zastava-srbije

Povodom Dana državnosti Republike Srbije, Republički pedagoški zavod Republike Srpske i Generalni konzulat Republike Srbije u Banjoj Luci raspisuju Konkurs za izbor najboljih literarnih radova učenika srednjih škola u Republici Srpskoj na temu:

“O mojim prijateljima u Srbiji”

Imajući u vidu značaj obilježavanja Dana državnosti Republike Srbije, jednog od najbitnijih datuma u njenom političkom, kulturnom i istorijskom kalendaru, pozivamo učenike srednjih škola u Republici Srpskoj da dostave jedan prozni tekst (maksimalno tri stranice) na zadatu temu.

Konkurs je nagradnog karaktera i posebna komisija će pregledati pristigle radove, te odabrati tri najbolja rada čiji autori će biti nagrađeni, a njihova imena pročitana na svečanosti obilježavanja Dana državnosti Republike Srbije, 15. februara 2018. godine u Banjoj Luci.

Molimo vas da učeničke literarne radove šaljete na adresu:

Generalni konzulat Republike Srbije, 78 000 Banja Luka, Vojvode Radomira Putnika 2, sa naznakom Za konkurs. Na poleđinu svakog rada treba štampati ili zalijepiti popunjen prijavni list koji dostavljamo u prilogu.

Rok za dostavu radova je 15. januar 2018. godine.

S poštovanjem

(RPZ_dopis.pdf)
(Prijavni_list.doc)