Gradska uprava Grada Banja Luka raspisala je konkurs za dodjelu stipendija učenicima sredljih škola. Kako je navedeno iz Odjeljenja za društvene djelatnosti, biće dodijeljene tri vrste stipendija: prema socijalnom statusu, za deficitarna zanimanja i za uspjeh u školi.
Za dodjelu stipendija mogu konkurisati učenici srednjih škola koji imaju prebivalište na području grada Banje Luke i koji ispunjavaju opšte uslove.
Iznos stipendije prema socijalnom statusu i stipendije za uspjeh u školi je 80 KM, a stipendija za deficitarna zanimanja iznosi 160 KM.
Konkurs je otvoren do 1. oktobra 2015. godine. Obrasci za podnošenje zahtjeva za stipendiju, mogu se preuzeti ispred prijemne kancelarije u Gradskoj upravi (pretinac broj 64), a nalaze se i na internet stranici Grada Banja Luka.
Sve dodatne informacije mogu se dobiti i putem telefona broj: 051/244-444, lokal 704 ili direktno u kancelariji broj 29 Gradske uprave.

Više o konkursu možete pogledati ovdje.