Udruženje građana „Perpetuum mobille – Institut za razvoj mladih i zajednica“ Banja Luka uz podršku Ministarstva porodice, omladine i sporta u Vladi Republike Srpske, a u saradnji sa Istraživačkom stanicom „Petnica“ organizovao je 1. 11. 2019. godine predstavljanje metodologije rada sa talentovanima u okviru kampa za nadarene, talentovane i izvrsne mlade „Nabaci PET – nica“.
Metodologija je predstavljena u Domu omladine u Banjoj Luci, a prezentaciji su prisusvovali profesori Maja Božić i Feđa Kazlagić, članovi Tima za podršku nadarenim učenicima Poljoprivredne škole.

U okviru Prvog kampa za nadarene, talentovane i izvrsne mlade srednjoškolce u Republici Srpskoj “Nabaci PET-nica”, učestvovaće 25 srednjoškolaca na radionicama iz astronomije, simulacije letenja, robotike, matematike i sličnih oblasti.

Maja Božić
Feđa Kazlagić

Više o Kampu na sajtu Ministarstvu porodice
Više o Petnici