Okupljanje maturanata zakazano je u 19 časova ispred Boske na trgu Krajine. Nakon formiranja kolona u 19:30 maturanti su se uputili prema Banskom dvoru gdje su se odjeljenja slikala, a potom je sljedio ulazak u hotel Bosnu. Na proslavi mature prisustvovalo je 250 učenika i 30 profesora Poljoprivredne škole, a tu su bili i 18 učenika i 14 profesora srednje škole Gaudeamus. Program su vodili učenici trećeg razreda Grbić David i Sejmanović Kristina. Svečanost je započeta pozdravnom porukom direktora Edi Haneša, nakon čega su maturanti zaplesali valcer. Tokom večeri maturante je zabavljao Peja bend, a dobroj zabavi doprinjeo je i dj Akac, učenik naše škole sa blokom tehno muzike. Tokom večeri su se djelile raznovrsne nagrade: za učenika generacije trećeg i četvrtog stepena, najbolje odjeljenje, najbolju prezentaciju, najbolji plesni par, mis i mister večeri, za učenike koji su se najbolje pokazali na praktičnoj nastavi, kao i za voditelje. Vesela atmosfera uz igru i zabavu, ali i pristojno ponašanje naših učenika trajalo je do dva sata poslije ponoći nakon čega se druženje nastavilo u obližnjem klubu Kruna. Tokom večeri se nije desio niti jedan incident niti je pričinjena neka materijalna šteta. Učenici su i ove godine opravdali očekivanja lijepog i pristojnog ponašanja.

F O T O

Predsjednik komisije
Aleksandar Mićić