U Pozorištu se realizuje projekat “Afirmacija dramske kulture”, koji je sufinansiran sredstvima Gradske uprave.

Trenutno je u toku organizovanje EDUKATIVNIH RADIONICA ZA VODITELjE DRAMSKIH SEKCIJA u banjalučkim srednjim školama, koje su namjenjene za neprofesionalne voditelje /profesore koji vode dramske sekcije,  iskusnije amatere i sl./ koji će dobiti osnovna znanja iz osnova pozorišnog rada sa grupom i osnove pozorišnog menadžmenta.

Nakon edukacije u oktobru i novembru organizovaće se SMOTRA banjalučkih dramskih sekcija, kao selekciona i afirmativna manifestacija, na kojoj će se predstaviti svi koji imaju predstavu i žele se pokazati javnosti ( najmanje 12 javnih nastupa), a najuspješnije i nakvalitetnije predstave nastupiće na BANjALUČKOM FESTIVALU POZORIŠNE MLADOSTI u decembru 2015.godine

Na ovom Festivalu nastušiće najmanje 6 predstava koje zadovoljavaju estetske norme /po preporuci stručnog i nepristrasnog selektura-urednika/  i koje će nastupiti kao kruna petomjesečnog projekta.

Projekat će se realizovati u prostoru Doma omladine i značajno će doprinjeti AFIRMACIJI dramske kulture mladih, ali će i omogućiti uspostavljanju kvalitetnog repertoara za mlade u Banjaluci.

Ukoliko želite da učestvujete na nekim od aktivnostima ili imate sugestiju, prijedlog, slobodno nas kontaktirajte:

Dis-Teatar Banja Luka
+387 51 92 55 99
+387 60 360 2111
+387 65 46 95 85
http://teatar.webs.com/