Поводом јубилеја, 100 Година од оснивања ЈУ Пољопривредна школа Бања Лука,  у сриједу 1.11.2023. године одржано је школско такмичење ученика првог, другог и трећег разреда занимања ПЕКАР. Ученици су се такмичили појединачно само у једној области: производња пита са сиром. Комисија је приликом бодовања примјењивала исте критерије који важе и на републичким такмичењима пољопривредних школа РС.

На такмичењу су учествовали сљедећи ученици: Немања Сараџић (1.разред), Анђела Бибић, Сњежана Шестић, Жељана Бујмиловић (2.разред), Слађан Милаковић и Адријан Раковић (3.разред).

Пласман и резултати су:

  1. Слађан Милаковић (3.разред)
  2. Жељана Вујмиловић (2.разред)
  3. Анђела Бибић (2.разред).

Рад ученика и готове производе, оцјењивала је Комисија у саставу: Рада Чичић, Драгомир Раца и Мирко Јелисавац.

Општа оцјена за све ученике је да су вриједно и стручно радили, показали врло висок и завидан ниво пекарске вјештине, а као резултат су пите са сиром одличног и врло доброг квалитета.

Ф О Т О