Generalni konzulat Republike Srbije u Banja Luci obaveštava učenike srednjih škola u Republici Srpskoj, Bosni i Hercegovini, da u saradnji sa Republičkim pedagoškim zavodom Republike Srpske, povodom obeležavanja Dana državnosti Republike Srbije Sretenja, 15. februara 2020. godine, organizuje tradicionalno takmičenje za izbor najboljeg literarnog rada na temu „ Da mogu nešto da promenim i unapredim ja bih….. “

Pravo učešća imaju svi učenici srednjih škola u Republici Srpskoj, koji treba da napišu, jedan prozni tekst do maksimalno tri stranice, bez eventualne recenzije od strane nastavnog osoblja.Rok za dostavljanje radova Generalnom konzulatu Republike Srbije u Banja Luci je 03.02.2020. godine , a zainteresovani učenici svoje radove treba da pošalju na elektronsku adresu Generalnog konzulata: konzulat.bl@mfa.rs

Nakon dostavljanja pisanih radova učenika srednjih škola, posebna komisija će odabrati tri najbolja rada, čiji će autori biti nagrađeni, a njihova imena pročitana prilikom svečanog obeležavanja Dana državnosti Republike Srbije u Banja Luci.

Generalni konzulat